Mehmet Kerem Avcı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Hayatımda aldığım kararlar içerisinde, aksi olsaydı ne olurdu diye en ufak bir düşünce kırıntısına sahip olmadığım tek karar Boğaziçi Üniversitesini tercih etmemdi. On sekiz, on dokuz yaşlarımda, kendime ve geleceğime dair her ne kadar çeşitli fikirlerim olsa da dünyayı nasıl kavradığımın oturacağı zaman diliminin, hayatın kendisiyle ilk defa bütünüyle bir birey olarak karşılaşacağım üniversite yılları olacağını biliyordum.

Boğaziçi Üniversitesini, barındırdığı her renkten insanla, bizden öncekilerin bizlere miras bıraktığı öncü adımlarla, daha güçlü bir bütün elde etmek için birin gelişimini ön planda tutan anlayışı ve imkânlarıyla, kendimi keşfetme ve yaratma yolculuğumun en önemli parçası olarak görüyorum ve bunu burada geçirdiğim her geçen gün daha iyi anlıyorum.

Dünyanın neresine gidersem gideyim, aynı aidiyet duygusuna sahip binlerce mezunun oluşturduğu bu büyük ailenin her zaman yanımda olacağını biliyorum. Bugün, bu ağacın yapraklarından sadece biri olarak, köklerimizi yaşatmanın gururunu yaşıyorum.