öğrenci kulüpleri

     

Öğrenci Kulüpleri

Boğaziçi Üniversitesi, kampüs hayatıyla Türkiye’nin en canlı üniversitelerinden biridir. Robert Koleji zamanlarından günümüze aynı geleneği sürdüren üniversitemiz, öğrencilerine kaliteli eğitimin yanı sıra kendilerini geliştirebilecekleri sosyal atmosferi de yaratmaya çalışmış ve öğrencilerin yaratıcılıklarına destek vermiştir.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin tüm ilgi alanlarına hitap edebilecek kulüp çeşitliliğine sahiptir. Yılların getirdiği öğrenci kulüpleri geleneği önceki nesillerden alınıp, sonraki nesillere aktarılır ve her yeni yıl bir öncekine göre çok daha renkli bir yıl olur. Tüm gün boyunca devam eden kampüs hayatı içinde isteyen sabaha kadar çamura hayat verebilir, isteyen İstanbul’un anlarını fotoğraf kareleriyle yakalayıp karanlık odada bu resimleri tab edebilir, ya da elinde gitarıyla kendi grubunu kurup baharda düzenlenen Taş Oda konserlerinde sahne alabilir. Ülke ve dünya gündemini akademisyenler ve yazarlarla tartışabilir, kampüs dergilerinde yazılar yayınlayabilir, partiler, konserler düzenleyebilir, mesleki kariyeri için çalışma hayatı ile olan ilişkilerini geliştirebilir.

Öğrenci faaliyetlerindeki çeşitliliğin bir sonucu olarak üniversitemizde her yıl birçok festival düzenlenmektedir. Spor Kulübü’nün her yıl yaz başında düzenlediği ve dünyanın çeşitli ülkelerinin katıldığı SPORTS FEST, Mühendislik Kulübü’nün düzenlediği ve uluslararası mühendislik öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen ICAMES, Havacılık Kulübü’nün düzenlediği AIR FEST, Macera Oyunları Kulübü’nün düzenlediği OYUN GÜNLERİ, Müzik Kulübü’nün düzenlediği TAŞ ODA KONSERLERİ, Tiyatro Kulübü’nün düzenlediği İSTANBUL AMATÖR TİYATRO GÜNLERİ, Dans Kulübü’nün düzenlediği DANS FESTİVALİ, İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün düzenlediği BRAND MAKER, Kampüsteki sanat kulüplerinin katılımıyla düzenlenen SANAT FESTİVALİ bunlardan sadece bir kısmıdır.

Festival günleri, kampüs yaşamının büyülü bir havaya kavuştuğu günlerdir.” 

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri
Atatürkçü Düşünce Kulübü Bilişim Kulübü Bilim Kulübü
Briç Kulübü Çeviri Kulübü Çevre Kulübü
Dağcılık Kulübü Dans Kulübü Edebiyat Kulübü
Eğitim-Araştırma Kulübü Elektro-Teknoloji Kulübü Folklor Kulübü
Fotoğrafçılık Kulübü Gastronomi ve Degustasyon Kulübü Gerçek Macera Oyunları Kulübü
Güzel Sanatlar Kulübü Havacılık Kulübü İşletme ve Ekonomi Kulübü
Kadın Araştırmaları Kulübü Karikatür ve Mizah Kulübü Köy Kooperatif Kulübü
Mağara Araştırma Kulübü Makina Teknoloji Kulübü Mühendislik Kulübü
Münazara Kulübü Müzik Kulübü Radyo Boğaziçi
Satranç Kulübü Sinema Kulübü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Kulübü
Sosyal Hizmet Kulübü Sosyal Bilimler Kulübü Spor Kurulu
Sualtı Sporları Kulübü Tarih İncelemeleri Kulübü Tiyatro Kulübü
Türk Müziği Kulübü Uluslararası Öğrenci Ağı Yapı Kulübü
Yöneylem Araştırma Kulübü