uluslararası programlar

      

ULUSLARARASI DEĞİŞİM OLANAKLARI

“Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim görmek uluslararası bir deneyimdir.”

Avrupa, Kuzey Amerika, Avustralya ve Asya kıtalarında bulunan ülkelerin birçok üniversitesi ile geliştirilmiş olan değişim programları Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine, eğitimlerinin bir dönemini yurt dışında geçirme olanağı sağlamaktadır. Gidecekleri üniversitelerde alacakları bu eğitim aynı zamanda ilerideki akademik çalışmaları için tohumlar atmaktadır. Avrupa ülkelerindeki okullara giden öğrencilerimize Avrupa Birliğinin ülkemize sağladığı ve Türkiye temsilcisi Ulusal Ajans aracılığı ile üniversitelere bölüştürülen Erasmus Fonundan aylık hibe sağlanmaktadır. Diğer ülkelerdeki üniversitelere giden öğrencilerimiz ise o üniversitenin öğrenim harcından muaf tutulmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi çoğunluğu Avrupa’da olmak üzere, 46 ülkede, 328 üniversite ile 1.247 değişim kontenjanına sahiptir.

Değişim Programına katılmak isteyen öğrenciler 2. sınıftan itibaren başvuru yapabilirler. Genel not ortalamalarının 4.00 üzerinden en az 2.50 olması gerekmektedir. Öğrenciler yaşam ve ulaşım masraflarını kendileri karşılarlar.

Detaylı bilgi ve güncel üniversiteler listesi için: www.intl.boun.edu.tr