yurtlar

Yurt Olanakları

Boğaziçi Üniversitesi, kayıtlı öğrencilerinin yaklaşık üçte birine, kampüslerinde yurt imkanı sunmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi yurtları oda ve daire tipi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Oda Tipi Yurtlar

1. Erkek Yurdu, 1. Kuzey Yurdu, 2. Kuzey Yurdu, 2. Kilyos Yurdu ve Zeynep-Ayşe Birkan Kız Yurdu oda tipi yurtlardır. Bu yurtların ikamet alanları odalar şeklinde düzenlenmiştir. Katlarda yer alan banyo ve tuvalet öğrenciler tarafından ortak olarak kullanılmaktadır.

Daire Tipi Yurtlar

Uçaksavar Yurdu, 1. Kilyos Yurdu, 3. Kilyos Yurdu, 3. Kuzey Yurdu, 4. Kuzey Yurdu ve Superdorm daire tipi yurtlardır. Bu yurtların ikamet alanları mutfak, banyo ve tuvaleti içinde olan daireler şeklinde düzenlenmiştir.

Yurtlarda internet (wireless), 24 saat sıcak su, telefon bağlantısı, ahşap mobilya ranza, elbise dolabı, masa, sandalye, kitaplık ve buzdolabı yer almaktadır. 1. Kilyos Yurdu, 2. Kilyos Yurdu, Zeynep-Ayşe Birkan Kız Yurdu ve 3. Kuzey Yurdu'nda bulunan çamaşırhaneler, ücret karşılığında yurtlarda kalan öğrencilere hizmet vermektedir. Bedensel engelli öğrencilerimiz için de yurt imkânlarımız mevcuttur.

Detaylı bilgi için www.yurtlar.boun.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.