yurtlar

Boğaziçi Üniversitesi yurtları oda ve daire tipi olmak üzere ikiye ayrılır:

Oda Tipi Yurtlar,

1. Erkek Yurdu, 1. Kuzey Yurdu, 2. Kuzey Yurdu ve 1. Kız Yurdu (Zeynep-Ayşe Birkan Kız Yurdu):

Bu yurtlarda ikamet alanları odalar şeklinde düzenlenmiştir. Yurtlarda internet (wireless), 24 saat sıcak su, dâhili telefon bağlantısı, ahşap mobilya ranza, elbise dolabı, masa, sandalye, kitaplık ve buzdolabı bulunmaktadır. Katlarda yer alan banyo ve tuvaletler öğrenciler tarafından ortak kullanılmaktadır.

Daire Tipi Yurtlar,

Prof. Dr. Halide Sevim Yavuzer Öğrenci Yurdu, 3. Kilyos Yurdu, 3. Kuzey Yurdu, 4. Kuzey Yurdu, Kandilli Yurdu ve Superdorm (özel):

Bu yurtların ikamet alanları mutfak, banyo ve tuvaleti içinde olan daireler şeklinde düzenlenmiştir. Dairelerde internet (wireless), 24 saat sıcak su, telefon bağlantısı, ahşap mobilya ranza, elbise dolabı, masa, sandalye, kitaplık ve buzdolabı yer almaktadır. Prof. Dr. Halide Sevim Yavuzer Öğrenci Yurdu, 3. Kilyos Yurdu, 1. Kız Yurdu (Zeynep-Ayşe Birkan Kız Yurdu), 1. Erkek Yurdu, 1. Kuzey Yurdu, 2. Kuzey Yurdu, 3. Kuzey Yurdu, 4. Kuzey Yurdu ve Kandilli Yurdunda bulunan çamaşırhaneler ise öğrencilere ücretsiz hizmet vermektedir. Bu yurtlarda ortopedik engelli öğrencilerimiz için odalar bulunmaktadır.

 

Yurt Adı

Yerleşke

1. Erkek Yurdu

Güney

1. Kız Yurdu (Zeynep-Ayşe Birkan Kız Yurdu

Güney

1. Kuzey Yurdu

Kuzey

2. Kuzey Yurdu

Kuzey

3. Kuzey Yurdu

Kuzey

4. Kuzey Yurdu

Kuzey

1. Kilyos Yurdu

Kilyos

3. Kilyos Yurdu

Kilyos

Kandilli Yurdu

Kandilli

Superdorm (Özel)

Uçaksavar

Boğaziçi Üniversitesi yurtları, MEB Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği ile B.Ü. Yurtlar Yönetmeliği hükümlerince yönetilmekte ve denetlenmektedir.

Yurtlarımız Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde yer aldığından Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile bağlantısı yoktur.

Detaylı bilgi için www.yurtlar.boun.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.